Jak znaleźć dobry samochód szukając okazji w ogłoszeniach?

Szukając samochodu często zderzacie się w dużą liczba ogłoszeń. To powoduje zamęt w głowie. Trudno dokonać dobrego wyboru jakie auto jest warte uwagi. Dzisiaj podpowiem jak szybko przesiewać, odrzucać podejrzane oferty i znajdywać okazje.

Inspekcja przed zakupowa Renault Espace.

Wielu z was szuka konkretnego modelu auta. Pytacie jak wybierać ogłoszenia do oglądania później aut. To proste. Tu macie ściągę co zawsze działa.

  1. Obecnie najwięcej ogłoszeń jest na olx.pl otomoto.pl i na marketplace Facebook’a.
    Tam szukaj samochodu.
  2. Jak wpiszesz wybrane kryteria – marka, model, silnik, lata produkcji, paliwo to koniecznie zaznacz „auto zarejestrowane” i „ma tablice rejestracyjne” w przypadku otomoto i „prywatne” na olx.
    Nie warto kupować od handlarza w pierwszym ruchu, albo auta świeżo sprowadzonego. Na pierwszy ogień weź auta zarejestrowane w kraju z historią. Tu właściciel będzie ci mógł coś powiedzieć o aucie. Będziesz wiedział co było robione. Dopiero jak wyszukiwanie będzie nieskuteczne oglądaj auta świeżo sprowadzone. Niestety musisz się wtedy liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami. Tu nikt o aucie nic nie wie. Do tego możesz naciąć się na lipną umowę na Niemca albo na lipną fakturę vat-marża gdzie po kilku latach urzad skarbowy przypomni ci że nikt za auto nie zapłacił podatku.
  3. Odrzuć dwie najtańsze oferty i dwie najstarsze. Te tanie to straszne złomy. Te najstarsze mają takie wady, że też nie schodzą.
  1. Obejrzyj ogłoszenia na pozostałe auta wnikliwie. Obejrzyj nawet te najdroższe i poznaj specyfikę modelu. Wtedy bez problemu rozpoznasz auta po ciężkich wypadkach, bo będą się różniły detalami od innych – brak zaślepek, inna kierownica, niedziałające tempomaty, niedziałające bluetoothy, zamienniki itp.
  2. Przyjrzyj się odcieniom lakieru. Jeżeli blachy się różnią to coś było robione. To samo jeżeli widzisz, że szczeliny między elementami są rożne. Gdy szczelina po lewej jest inna niż po prawej to tu masz zonk. Reszta wyjdzie na oglądaniu na żywo. Wybierz dwa-trzy auta do 100km i jedź. Dalej nie warto jeździć.
Jeśli podobał Ci się post to proszę polub nasza stronę na FB.

Dodaj komentarz