Jak ocenić stan techniczny samochodu przy zakupie auta używanego. Część 3 z 3. Podwozie.

Stan podzespołów mechanicznych w aucie jest kluczowy. Oględziny przed zakupowe zaczynamy od otwarcia maski, później słuchamy silnika, wykonujemy jazdę próbną i sprawdzamy podwozie auta na kanale. Przeczytacie tu na co zwracać uwagę na tym etapie kupowania samochodu. By było łatwiej czytać post podzieliłem na trzy części.

Sprawdź podwozie

Warto zajrzeć pod auto. Nie tyle by sprawdzić czy nie ma wycieków, ale także by ocenić stan elementów zawieszenia. Można to zrobić u zaprzyjaźnionego mechanika lub na stacji diagnostycznej za parę złotych.

Jeśli nie mamy dostępu do kanału, podnośnika, nie korzystamy z pomocy mechanika to wystarczy rozbujać auto z przodu, z tyłu, na boki itp. Kołyszące się auto to oznaka zużytych amortyzatorów. Nie powinno być słuchać stuków, czy skrzypienia.

Na stacji kontroli pojazdów diagnosta sprawdzi zawieszenie. Poproś o sprawdzenie luzów w zawieszeniu, stanu wahaczy, stanu sworzni; czy silentbloki i gum nie wymagają wymiany; Niech sprawdzi przeguby. Poprośmy by specjalista obejrzał amortyzatory, hamulce i opony od wewnętrznej strony. Niech sprawdzi też stan układu wydechowego i obejrzy cały spód pojazdu pod kątem rdzy i napraw blacharskich.

W przypadku diesli niech diagnosta sprawdzi czy nie wycięto DPF-u lub nie dokonano innych przeróbek.

Wszystkie części:

Jak ocenić stan techniczny samochodu przy zakupie auta używanego. Część 1 z 3. Silnik.

Jak ocenić stan techniczny samochodu przy zakupie auta używanego. Część 2 z 3. Jazda próbna.

Jak ocenić stan techniczny samochodu przy zakupie auta używanego. Część 3 z 3. Podwozie.

Jeśli podobał Ci się post to proszę polub nasza stronę na FB.

Dodaj komentarz